Dicle’de başlatılan şehri baştan aşağı yenileme çalışmalarında adım adım sona doğru geliniyor. Her geçen gün daha da güzelleşen Dicle yarınlara umutla bakıyor.

Dicle’nin yeni çizilen projesine uygun alt yapı hizmetlerinde, kanalizasyon borularının döşenmesi, yol–kaldırım yapımı ve sokak aydınlatma çalışmalarına devam ediliyor. İlçemiz Hani Yolu Caddesi üzerine döşenen aydınlatma direkleri faaliyete geçti. Ayrıca kanalizasyon çalışmalarında arızalı alanların tamiri ve hiç kanalizasyon olmayan yerlerde boru döşeme çalışmaları tamamlandı. Elektrik idaresi ile yapılan çalışmalarda elektrik kabloları yer altına alınıyor. Yol ve sokak projelerinde ise; 15 Temmuz Mahallesi ve Bağlarbaşı Mahallesi kilit parke taşı döşeme tamamlandı.  Ayrıca Hani Yolu Kavşağı ve Döğer Köyü yolları asfaltlama tamamlandı. Aynı bölgede Arı Köyü ve Tepe Köylerinde ise asfaltlama çalışmaları bitmek üzere. Diğer yandan Üzümlü, Kaygısız ve Sergenli bölgelerinde de yol çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bu yıl ilçemiz için planlanan 100.000 metrekare kilitli parke,68 km 1.ve 2.kat asfalt,20 km 2.kat asfalt karayolu,2 km sıcak asfalt  ve 30 km lik alanda mıcır serme işinin çoğu tamamlanmış durumda. Enerji nakil hatlarının yer altına indirilmesi işi ise hızlı bir şekilde ilerliyor. Su sıkıntısını önemli ölçüde azaltacak olan yeni su kaynağımızın sondaj çalışmaları tamamlanmış olup yakın bir zamanda şebekeye verilmesi planlanıyor.

Dicle; dört bir yanında devam eden altyapı çalışmalarıyla, yenilenen ve yeni yapılan parklarıyla, her mahallesinde bakımı yapılan yasevleri, asfaltlanan mahalle ve köy yollarıyla, yeni yapılan kanalizasyonlarıyla, toz ve kirden kurtarılarak düzenleme yapılan geleceği gibi aydınlık cadde ve sokaklarıyla, kronik bir sorun haline gelmiş içme suyu sorununun çözülmesiyle, yenilenen okullarıyla, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ve daha bir çok projeyle geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor.